Ledovce a třítisícovky na dosah "Tyroly"

Ötztálské a Stubaiské Alpy v Tyrolsku mají jedno společné. Příroda se tu opravdu vyřádila. Právě tady zažijete pochod snů. Budeme se pohybovat na pomezí těchto dvou krásných velehor, nabízejících dechberoucí pohledy na ledovce a jako bonbonek přenocujeme na třetí nejvýše položené chatě Rakouska v magické výšce 3 000 metrů!

TERMÍNY:    grandiózními výhledy na zaledněné vrcholy v srdci Tyrolska

dveře do ráje se otevřou 22.7. 2020 - 25.7. 2020 / OBSAZENO

První den vyjedeme místním busem do malebného údolí Windachtalu, kde začneme stoupat k chatě Siegerlandhütte do výšky 2710 m. Cesta vede po travnatých pěšinách v doprovodu dobytka a šumějící vody v závěru s kamenitým stoupáním až k chatě. Pěškobus nám zabere cca 3,5 - 4 hod.

Druhý den se pokocháme ranním výhledem a vyrazíme objevovat další krásy, tentokrát Stubaiských Alp. Cesta bude ve znamení uzounké pěšiny na úpatí třítisícových velikánů. Po fotopauze u horského jezírka následuje výstup na vaši první třítisícovku Gamsplatzl 3018 m. Šutry, kameny, cesta necesta a dál už to znáte. Po výstupu budete odměněni nóóbl výhledem z místa, které v Tyrolsku nemá obdoby. Vězte, že budete chtít zůstat! 
V dohledu se nám také objeví náš další nocleh, chata Hildesheimerhütte 2899 m, k níž se dostaneme pohodovým tempem za 4-5 hod. Tento den berte jako odpočinkový. Odpoledne budete mít volné, čas na knížku, focení, toulání se.

Třetí den nás čeká nejnáročnější výstup z celého treku. Od chaty začneme stoupat po užší skále směr Stubaiský ledovec, kde si pomůžeme přidržením ocelového lana. Po krátkém úseku přejití ledovce následujeme směrovku Hochstubaihütte 3174 m. Cesta vede klesáním a stoupáním, kolem jezírek přes schody do nebe až k naší chatě.
Po zaslouženém výstupu vás čeká ráj na zemi, který můžete vychutnávat s Radlerem v ruce. Komu zbude energie, vystoupá si na blízký vrchol Hoher Nebelkogel 3211 m s grandiózním výhledem. Čas na cestě cca 8 hod.

Čtvrtý den se po noci v oblacích vydáme zpět k autu. Nečekejte ovšem nudnou cestu dolů, pořád bude na co koukat. Při brzkých ranních sestupech se v přírodě odehrává dokonalé kino! Celkem sestoupáme 1200 m. U statků vyčkáme na bus, který nás odveze zpět do Söldenu k autu. Odjezd do ČR kolem poledne.

 • Výlet je těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti černé směrovky). Trek vyžaduje plnou koncentraci a vytrvalost včetně odolné psychiky při zhoršení počasí. 
 • 1. den nahoru 700 m,
  2. den nahoru 600 dolů 400 m,
  3. den nahoru 900 m dolů 650 m,
  4. den dolů 1200 m


 • Vhodné pro horaly, kteří dbají o fyzičku a nebojí se adrenalinu. Pohybujeme se ve výškách od 2 500 m, kde už tělo vnímá aklimatizaci (u každého jedince je to jiné). Pokud je člověk zdravý, je to na pohodu. V případě, že máte nějaké fyzické potíže, zavolejte mi a poradíme se. V těchto výškách se při fyzické zátěži tělo může ozvat kdykoliv s čímkoliv.
  Tělo funguje jinak než při treku v nižší výšce např. kolem  1500 m - 2 500 m.
 • Trek doporučuji zcela zdravým lidem s pravidelným pohybem.

"TYROLY" 3000


5 000 Kč

zahrnuje:
horského průvodce v malé skupince 6 osob, fotodokumentaci

nezahrnuje: 3x ubytování na chatě, stravu, dopravu, 2x místní bus (9 EUR/ 9 EUR)

ubytování osoba/noc + polopenze (platí se na místě v EUR) HOTOVĚ.

Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA.

Siegerlandhütte       24 EUR (členové alpenverein 14 EUR) + polopenze 30 EUR = 54 EUR
Hildesheimerhütte   19 EUR (členové alpenverein 9 EUR) + polopenze 30 EUR = 49 EUR
Hochstubaihütte      22 EUR (členové alpenverein 12 EUR) + polopenze 28 EUR = 50 EUR

Útrata během dne: Pivo 4 EUR, KÁVA 3,50 EUR, KOLÁČ 3,50 EUR, ČAJ 3 EUR.

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, Plzeň.

Praha odjezd 05:15 hod
Praha návrat cca 21:00 hod

Rádi byste darovali tento trek blízké osobě? Darujte poukaz...