Schladmingské Taury -
klenot Taur a Radky srdcovka...

Vydejte se se mnou po vysokohorských chodníčcích Schladmingské oblasti, krásných a přírodním bohatstvím nabitých Nízkých Taur. Pěšiny byly vybudované již v 15 st. předky, kteří vysoko v horách hledali přírodní bohatství. I na vás čeká bohatství moderní doby v podobě blyštivých horských jezer a majestátních žulových štítů. Naše chaty malého vzrůstu leží na malebných místech, které si zamilujete. Nebe na zemi.

TERMÍNY:  4 noci v přírodním klenotu nabitém nóbl výhledy

9.8. - 13.8. 2023

Wau !!! bylo krásné sledovat nadšené kamzíky, jak si užívají horského pohybu a šlapou jak mašiny :-) vše je v hlavě... aber natürlich !!! :-)

Poprvé jsme se letos ohřáli, počasí nám přálo každý den a my si tak mohli užívat dááááálekých výhledů. A taky...no a taky ufuněných výšlapů do sedel, které Nízké Taury nabízejí. Trek byl ve znamení radosti a ironických konstatování až mi koutky cukaly :-D :-) Každý den jsme si užili jak kamení tak krásných jezer, která otužilci využili k horskému koupání, vždyť je to nejlepší sprcha široko daleko!

Občas hrobové ticho (výstupy do sedel) poté srandičky (sestupy ze sedel). S horaly do nepohody jsem si užila každý den naplno. Každý je jiný a přesto si byli tak podobní. Někdo z nich zažil alpské putování po chatách poprvé, újmu ze spaní v chatových lágrech jsem nezaznamenala, ba naopak! :-)

Je krásné mít radost z pohybu, je krásné být zdravý, je krásný být šťastný.
Další dny v životě rozzářené vnitřním naplněním.

Děkuju!
RadkaPrvní den zaparkujeme auto ve Schladmingu, autobusem se necháme dovézt k salaším Ursprungalm, kde strávíte pohádkový čas pod Štýrskou Kalkspitzí. Výhledy budou jenom vaše a o výtečnou večeři se postará Helmut a jeho hospodyňky. Nocleh na tomto místě je přímo magický. Do uší vám bude šumět potok a cinkat zvony místního dobytka.

Druhý den už to vezmeme z gruntu a naordinujeme si celodenní túru přes famózní hřebenovku Schladminger-Höhenweg k vrcholu Hochfeldmandl 2082 m  se 360 ° výhledem na celé Schladmindské Taury včetně masivu Dachstein. Cesta pokračuje přes pohádková jezírka v zemi nikoho až k chatě Ignaz-Mattis-Hütte 1986 m. Poloha chaty vás uchvátí. Vězte, že na tomto místě vaše tělo zregeneruje eins zwei. Celkový pochod cca 8 hod. Možná to bude nejhezčí den, co jste kdy zažili...

Třetí den protáhneme svaly opět celodenním pochodem přes famózní výhledové místo Rotmandlspitze 2453 m. Výstup cik cak do nebe dá zabrat, ale potom... Z místa budeme obdivovat jezera pod námi, která jsou zásobárnou divoké vody pro soutěsku Wilde Wasser. Cesta nás povede přes malebnou chalupu rozkvetlé louky až k dalšímu noclehu - Landawirseehütte 1985 m v malebném oudolíčku opět ve společnosti jezer.
Pochod cca 8 hod.

Čtvrtý den se vydáme do nitra Taur v čele s nejvyšší horou Nízkých Taur - Hochgolling se 2863 metry. Budeme přecházet přes sedlo Gollingscharte, kde nebudete věřit, že se dá nahoru vystoupat. Sestup k další chatě následuje na úpatí severní stěny Gollingu přes místo Gollingwinkel, které je právem označováno jako místem božím. Už jen pár krůčků k noclehu na chatě Gollinghütte 1651 m. Čas pohodové chůze 5 hod.

Pátý den sestoupáme do údolí k autobusové zastávce, autobus nás odveze zpět k autu. Odjezd do ČR kolem poledne.
Zájemcům udělám zastávku v obchodě, kde si budete moci koupit místní speciality (sýry,pálenky,marmelády,klobásy).

 • Výlet je středně těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti červené směrovky).
  Trek n
  ení nijak zvlášť technicky náročný, občas potkáme lano na přidržení při projití užším terénem. Výstupy se střídají s rovinkami a sestupy, žádná nuda. Při výstupu do sedel se zapotíme. Půjdeme pohodovým tempem. Odpoledne můžete využít na relaxaci u malebných chat s knížkou v ruce nebo jen tak civěním do ráje.

 • Převýšení:
  1. den nahoru 0 m,
  2. den nahoru 880 m  dolů 500 m,
  3. den nahoru 970 m dolů 970 m,
  4. den nahoru 500 m dolů 800 m,
  5. den dolů 600 m


 • Vhodné pro sportovce s běžnou fyzickou kondicí včetně nošení batohu.  Pro romantické duše a milovníky přírody a také pro ty, co chtějí utéct od lidí a ruchu měst do pohádky.

Schladmingské Taury                                      

5 500 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob

nezahrnuje:
4x ubytování na chatě, stravu, dopravu, místní bus (1x 6 EUR)

Ubytování osoba/noc + polopenze (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ. Ceny 2022.

Ursprungalm           25 EUR se snídaní  + večeře výběr z lístku od 11 EUR = 36 EUR
Ignaz-Mattis-Hütte  27 EUR (členové alpenverein 15 EUR)
Landawirseehütte   27 EUR (členové alpenverein 15 EUR), + polopenze cca 25 EUR = 48 EUR
Gollinghütte             20 EUR (členové alpenverein 12,50 EUR),  + snídaně + večeře cca 30 EUR = 50 EUR

Útrata během dne: pivo 4 EUR, káva 3,50 EUR, koláč 3,50 EUR, čaj 3 EUR. 

DOPRAVA: SAMOJÍZDA

Schladminger