Grossarltal -
zelená pro vaše horské začátky...

Zelené údolí, krásy spolkové země Salzbursko. Možná už dlouho přemýšlíte o výletu do Alp, ale nevíte jak jste na tom s fyzičkou. Krkonoše a Alpy se srovnávat nedají a proto je tu trek po salaších, který vám řekne jak na tom opravdu jste. Čekají na vás přátelští salašníci, příroda v jarním rozkvětu a zelená pastva pro oči.

TERMÍN: 3 noci v malebném Salzbursku

23.6. - 26.6. 2021  :-)
obsazeno

První den zaparkujeme v údolí Ellmautal, odkud začneme naše salašnické eldorádo. Cesta nás povede nejdříve lesem, pak mezi pastvinami až k salaši Ellmaualm 1790 m, kde už na nás bude čekat šéfová Monika, u které složíme hlavu. Posilníme se salašnickým prkýnkem a u toho budeme užívat výhledy na vápencový vrchol Draugstein a vrcholky Nízkých a Vysokých Taur včetně ledovců, které se teprve budou probouzet ze zimního spánku. Výstup nám zabere pohodové 2 hoďky.

Druhý den se probudíme na místě, kde uslyšíte možná jen kokrhání kohouta. Zlehka se nasnídáme a vydáme se na túru, která nám může při hezkém počasí zabrat i celý den. Pohodovým tempem vystoupáme k jezírku Trogsee, doprovodí nás ovečky a možná i koně. O výhledy nebude nouze z vrcholu Gründegg 2168 m, Při výstupu se určitě zapotíme, ale to není nic, co by nám mělo vadit, že ;-) Z křížku budeme pokračovat po hřebeni, ze kterého uvidíme i nedaleký Dachstein. Pauzičku můžeme dát, kdykoliv si řeknete, třeba u další salaše. Ochutnáte místní speciality.... Noc strávíme na salaši u Betiny, která vám splní, co vám na očích uvidí...

Třetí den si vyrazíme za vrcholovým křížkem, a možná i za dvěma :-) z míst budete mít výhled na 360°, nebudete stačit otáček hlavou. Z vrcholu Filzmooshörndl 2189 m budete mít celé zelené Salzbursko jako na dlani. Pro zdatné a odvážné jsem si ještě vymyslela výstup na vrchol Draugstein s 2359 metry, jehož výstup nemusíte podnikat povinně :-)
Vzdušný hřebínek s báječným výhledeme ale určitě stojí za to! Po kochačce sestoupáme pěšinkou k salaši Draugsteinalm 1778 m, kde přespíme v krásném pokojíčku a u toho budeme vnímat vůni čerstvě zrajících sýrů... Z terasy chaty se vám nebude chtít zvedat.

Čtvrtý den se nasnídáme spolu se salašníky v krásné světnici a vydáme se zpět k autu. Cesta nám potrvá cca 3 hod. Kolem poledne se naložíme do auta a vyrazíme zpět ČR.

 • Výlet je lehké náročnosti (viz stupně obtížnosti modré a červené směrovky). 
  Výstupy ke křížkům nejsou náročné, minimální kondice je zde ovšem předpokladem.

 • Převýšení:
  1. den nahoru 500 m,
  2. den nahoru 450 m, dolů 520 m,
  3. den nahoru 650 m, dolů 600 m,
  4. den nahoru 300 m, dolů 800 m

 • Vhodné pro úplné alpské začátečníky s kladným vztahem k pohybu.
  Pro nadšence, co cítí duši přírody.

Grossarltal - údolí salaší

4 000 Kč

zahrnuje:
horského průvodce v malé skupince 6 osob

nezahrnuje:
3x ubytování na salaši, stravu, dopravu

ubytování osoba/noc včetně snídaně + večeře (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ.

Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ SALAŠE ZAKÁZÁNA.

Ellmaualm        21 EUR nocleh se snídaní + večeře od 10 EUR = 31 EUR
Filzmoosalm     17 EUR nocleh se snídaní + večeře od 10 EUR = 27 EUR
Draugsteinalm   18 EUR nocleh se snídaní + večeře od 10 EUR = 28 EUR

Útrata během dne: pivo 4 EUR, čaj 3 EUR, káva 4 EUR, koláč 3 EUR

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, České Budějovice

Grossarltal