LINZER-Steig

JEDEN trek - DVA odlišné světy. Mohutné hradby Gosaukammu v solné komoře, střídají zelené pohádkové kopečky salašnického Salzburska. Hranice Horního Rakouska a Salzburska, to je přátelé něco, co se nevidí každý den. Jedinečné terasy chat, ze kterých budete hltat výhledy na obrovské štíty, které se zdají být tak blizoučko. Štěstí na dosah...otevřená pusa dokořán :-)

TERMÍN:     Dachstein jako na dlani, sen ze kterého se nebudete chtít probudit.

7.9. - 10.9. 2023


Trek, který v každém zachová pozitivní vzpomínky. Skály se střídají se zelení, smích s koncentrací. Horalové nevěděli do čeho jdou a to je na tom všem vždy to nejkrásnější :-)

Někdo se připravoval a někdo to spontánně neřešil. Partička byla vysmátá, i když ne vždy jim do smíchu bylo. Ocelová lana vyvolávají respekt na každém kroku. Vyrovnaná mužská a ženská energie se postarala o krásné hlášky i ironické poznámky...tvl proč je večerka už ve 22hod...Holt Alpy mají trocha jiný život :-)

Počasí nám přálo a "začátečníci" tak měli luxusní podmínky v horském terénu a věčný smích na rtech. Krásné výhledy a horská zahrádka se postaraly o smích v horských srdcích. Zažili jsme krásné večery na horských chatách, příjemné lágry a nechyběl ani přenádherný západ slunce nad Gosaukamem při kterém horská terasa ztichne natolik, že je slyšet pouze šumění větru. ÁÁÁÁACH...
Na závěr jsme ještě hupsli do jezera, dali poslední společnou kávu a na parkovišti se rozloučili s imaginárními slzami v očích. I takto málo dnů dokáže partičku stmelit do horské rodiny a já se tak mohla rozšířit o příbuzenstvo :-)

Renčo, Saši, Jani, Michale, Jardo a Tome, byla to pecka !!! Hádej, kdo jsem....

Radka!

:-)První den den se ocitneme v pohádkové prostředí kolem Gosauských jezer a nad nimi se tyčící, spolu s jeho bratry, král Dachstein. Od Gosauského jezera začneme stoupat do RÁÁÁJE. Cesta povede kamenitým chodníčkem s pohledy na Gosauská jezera z výšky. Opětovný důkaz toho, že vystoupat po vlastních se vždy vyplatí. Je to radost, kterou si uložíte na DLOUHO do svých srdcí. V cíli nás bude čekat Adamekhütte se 2196 m, kde strávíme neobyčejné chvíle. I přes velkou oblíbenost a návštěvnost chaty vás její poloha uchvátí, pivo na této terase opravdu chutná. Chata je obklopena vápencovými velikány včetně vrcholu Dachsteinu a jeho ledovce budící respekt. Západ slunce nad Gosaukammem je snem každého horala. Výstup cca 5,5 hod.

Druhý den DEN D... po snídani se vydáme do nitra již zmíněných velikánů. Budeme se toulat přes vápencové kary, potkáme místa, kde se přidržíme lany. Nejspíš se vám sevře zadek, ale ty endorfííííny... TO TĚLO PROSTĚ CHCE :-) 
Při překročení hranic do Salzburska budeme klesat chvílemi po pěkné pěšině, chvílemi po suťovisku. Tento den překročíme kamenité hranice Horního Rakouska a záhy se ocitneme v zeleném Salzbursku. Přechod bude tvořit zelená tráva s měkkou pěšinkou s dohledem k naší další chatě Hofpürglhütte 1705 m. Obří chata se skromnou duší, pravděpodobně tu opět necháte srdce. Anebo možná taky ne !! Z terasy můžete pozorovat Nízké Taury. Ať budete pozorovat okolí chaty nebo se začtete do knížky, užijete si krásné chvíle v časoprostoru, kde možná najdete sami SEBE. Přechod nám zabere cca 7 hod.

Třetí den se budeme točit kolem Bischofsmütze (nejvyššího vrcholu Gosaukammu). Pohodová pěšinka vedoucí kolem vápence v doprovodu klečí a kamzíků. Cesta vede většinu času po vrstevnici, občas skákání přes šutry, bude čas na kochání. Cestou se můžeme zastavit u malebné salaše Stuhlalm a občerstvit se nějakou dobrotou.  V ZÁDECH S BISCHOFSMÜTZÍ... kdo to má?? No přece MY! :-)
Čas utíká tak rychle...vyrazíme za další chatou, posledním noclehem na Gablonzerhütte 1550 m. Nebude chybět výhled na Dachstein a jeho Gosauský ledovec z jiné perspektivy, než jste byli zvyklí doposud...
Doba na cestě cca 6-7 hod.

Čtvrtý den budeme následovat příjemnou lesní pěšinku, sestup k autu nám zabere zhruba 2 hod. Rozloučíme se s jezerem a před polednem se vydáme domů.

 • Výlet je těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti černé směrovky). Trek vyžaduje plnou koncentraci a jistotu kroku (úsek s lany).

 • 1. den nahoru 1050 m,
  2. den nahoru 350 m, dolů 840 m,
  3. den nahoru 320, dolů 500 m,
  4. den dolů 600 m

 • Nic pro ouzkostlivce a modelíny  :-)
  Vhodné pro sportovní typy s přirozeným citem k pohybu. Pro jedince, kteří milují výzvy a trocha adrenalinu.
  Pár vyhoupnutí po laně. Trek není náročný na vytrvalost. Jedná se pouze o pár jištěných míst. Bez lan je trek lehčí náročnosti. Trek je vhodný pro jednotlivce, kteří se rozhodli jít v životě dál, bez strachu. Přátelé, budu tam s vámi, není se čeho bát. Přes lana šplhají běžně děti ;-)

LINZER-Steig

 5 200 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu, místní doprava 15 EUR

ubytování osoba/noc + polopenze (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ. Ceny 2022.


Adamekhütte    25 EUR (členové alpenverein 13 EUR), + polopenze  34 EUR = 59 EUR
Hofpürglhütte    48 EUR  včetně polopenze, (členové alpenverein 38 EUR) 
Gablonzerhütte  40 EUR včetně snídaně, (členové alpenverein 28 EUR) + večeře výběr z lístku


Útrata během dne: Pivo 4-5 EUR, KÁVA 4 EUR, KOLÁČ 4,50 EUR, ČAJ 4 EUR. 


DOPRAVA: SAMOJÍZDA

Linzer Steig