Vědomý & nevědomý život

14.05.2023

Vědomý vs. Nevědomý život.

Nevědomý život žijeme v době, kdy nevíme, kdo jsme. Jsme jedna velká cibule, která ale neví, co se skrývá pod ostatními slupkami a myslí si o sobě, že je pouze cibule. Tak jako si člověk (persona) o sobě v nevědomém životě myslí, že je pouze člověk, který se nějak narodil a je odkázán žít tento život po celý život. Definuje se na základě svého charakteru a okolí, ve kterém žije. Následně se chová dle těchto mustrů. V nevědomém životě se většinou jedná o masky, které nosíme, které ale nejsou naše. Jsou to programy, které jsou ukryty v té cibuli, která si pořád myslí, že je cibule. V této fázi žijeme nevědomé programy svých předků, rodičů, okolí. Toto ale není autenticita člověka, je to maska. Maska, která BERE hodně energie. Stejně tak jako vezme člověku energii povel u focení, prosím "úúúúsměv". Něco, co se prostě tak dělá a člověk nad tím vůbec nepřemýšlí. Je řízen jako robot svými programy.

Pokud se člověk začne probouzet, začne se ptát otázkou PROČ ? Proč vlastně dělám to, co dělám. Takto se začíná chovat člověk, který nastoupil na cestu změny, vnitřní změny. Jeho vyšší já ho ponouká k tomu, oloupat tu cibuli a podívat se dovnitř. Do neobjeveného světa vědomí. Je to cesta, kde člověk pátrá po tom, proč si zrovna myslí to a tamto. Začíná vidět programy, které zabraňují oloupat další slupky a dostat se ke dřeni. Všechny programy, které jsou uloženy hluboko v nás se dají přeprogramovat a tím tak nastoupit cestu rozvoje vědomí a dozvědět se více o dané cibuli. Pokud v životě žijeme něco, co nechceme, je to proto, že nám naprogramování brání v tom, co si přejeme. Vnitřně cítíme, že je něco uvnitř, ale nemůžeme to definovat. Program je jako zeď, která nás nepustí do dalších dveří.

Oloupat tyto slupky stojí za to, vědomý život stojí za to. Žili jsme dlouho nevědomě, teď je ta nejlepší doba to změnit a ukončit trápení a nespokojenost.

Vědomý člověk je šťastný, protože si vybírá to, co bude žít a co bude dělat. Má sebepoznání o tom, kým chce a nechce být. Má svobodné myšlení a je autentický, PLNÝ ENERGIE, stojí ve vlastní síle. Když si uvědomí programy, které ho brzdí, najednou ho naplní energie, která zapříčiní tok veškeré hojnosti do jeho života. Někdy to může být rychlé tak jako odšpuntování "rychlých" špuntů.

Volba mezi vědomým a nevědomým životem je jednoduchá. CHCI ANEBO NECHCI.