"Klafferkessel" II.

Tato jedinečná oblast ve vysokohorském terénu s jezírky a jezery je právem označována za jednu z nejkrásnějších oblastí pohoří Nízkých Taur. Ideální vysokohorský terén s pěšinkami, kde se střídají travnaté oblé vrcholy s vysokými a majestátními žulovými štíty.

TERMÍNY:  magické dny v doprovodu vodopádů, říček, řek a jezer

13.7. - 16.7.2022
obsazeno


Pachatel se vrací na místo činu... :-D všichni účastníci si již v minulosti se mnou prošli Klafferkessel I. Oblast je tak nádherná, že se může člověk pořád vracet :-) Vrátili se na místo, kde jim bylo dobře...

Partička zcela odlišných úrovní vědomí se setkala na místě, kde člověk zažívá podobné emoce a mnohdy stejná naladění. Každému dal výlet něco nového v oblasti sebepoznání a výzev, každý si výlet užil dle svého nastavení a svých možností. Někdo se držel zpět, někdo naopak kvantově skákal.

Nadšení být znovu v okolí těchto chat srčelo z každého z nich...oni už tam byli vlastně doma...ne nadarmo nechávám výlet přes jezírka každý rok v nabídce. Je to poklad mezi drahokamy. Horalové se rozhodli své drahokamy různě brousit. Počasí nám vyšlo parádně, bez deště. Druhý den byl ve znamení náročnějšího výstupu na Waldhorn 2702m, kde se místy stahuje zadek... vrchol se nám zakryl do mlhy, někteří se ho ovšem rozhodli zdolat a posunout si své hranice strachu zase o level víc...Někdo si udělal svůj program jinou formou a přeci se všem dostalo vědomého štěstí.

Přeji vám na vaší další cestě za sebepoznáním spoustu aha efektů, pochopení a přijetí všeho, co vás potká. Žijeme ve světě polarit, kde jsou noc i den ku prospěchu celého balíčku.

Krásné dny...
RadkaPrvní den si od parkoviště (1000 m n. m.) vyšlápneme na Gollinghütte do výšky 1643 m. Chata se nachází na konci údolí, kde ji obklopují žulové štíty vrcholů, tolik typické pro tuto oblast. Na ní přespíme a nabereme síly na druhý den. Pohodová chůze cca 2,5 - 3 hod.

Druhý den se po snídani vydáme do již zmiňovaného jezírkového ráje. Při stoupání se budou střídat travnaté pěšinky s kamenitými. Narazíme i na kratičké úseky, kde vám bude na pomoc ocelové lano. Při výstupu se nám otevřou famózní výhledy na nejvyšší horu Nízkých Taur Hochgoliing s jeho 2863 metry a dále pak na nedaleký vápencový masiv Dachstein 2995 m, nejvyšší vrchol spolkové země Štýrska a Horního Rakouska.

Cestou vystoupáme na vrchol jménem Greifenberg, výsoký 2618 m. Z vrcholu již uvidíme kotlinu s horskými jezírky v pozadí s masívem Dachstein. Vášniví fotografové si tu přijdou na své. Při sestupu nás opět nemine kratičký exponovaný úsek, jištěný ocelovým lanem. Za odměnu si pak u jezírek odpočineme a nasajeme atmosféru tohoto vzácného a jedinečného místa. Pochod nám zabere cca 7 hod.

Následuje sestup k chatě Preintalerhütte 1657 m, kde přenocujeme další dvě noci. Čeká na nás přátelská až domácí atmosféra včetně výtečné kuchyně. Poloha a okolí chaty je nezapomenutelným zážitkem a odpočinkem.

Třetí den se vydáme na další celodenní výlet na tamní vrchol Waldhorn 2702 m, tentokrát s lehčím batohem, neb další noc strávíme na stejné chatě, kde si necháme nepotřebný náklad. Výstup na vrchol nám naloží 1100 výškových metrů nahoru a stejnou dávku dolů. Pokud se předešlý den unavíte, je možné jít kratší nenáročný výlet :-) .

Čtvrtý den následuje sestup k autu příjemnou širokou cestou v doprovodu říček a vodopádů v krásné soutěsce! Nebude chybět malebné jezírko se salašemi. Odjezd do ČR cca v poledne.

 • Výlet je těžší náročnosti (viz stupně obtížnosti červené a černé směrovky). Fyzická kondice, jistý krok a absence strachu z výšek je zde předpokladem. 

 • Převýšení:
  1. den nahoru 600 m  dolů 10 m,
  2. den nahoru 1000 m dolů 1000 m,
  3. den nahoru 1100 m dolů 1100 m,
  4. dolů 670 m

 • Vhodné pro sportovce s výdrží a cvičenou fyzičkou. V případě nezájmu vyššího převýšení je možné zvolit odpočinkový den.

"Klafferkessel" II.

4 600 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 5 osob

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu

ubytování osoba/noc + dokoupení polopenze (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ.

Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA. 

Gollinghütte     19 EUR (členové alpenverein 12 EUR), + snídaně 12 EUR + večeře výběr z lístku 
Preintalerhütte 19 EUR (členové alpenverein 12 EUR),  + snídaně 12 EUR + večeře výběr z lístku
Preintalerhütte 19 EUR, (členové alpenverein 12 EUR),  + snídaně 12 EUR + večeře výběr z lístku

Útrata během dne: Pivo 5 EUR, KÁVA 4 EUR, KOLÁČ 5 EUR, ČAJ 4 EUR. 

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, České Budějovice.

Klafferkessel II.