"Klafferkessel" jezera

Tato jedinečná oblast ve vysokohorském terénu s jezírky a jezery je právem označována za jednu z nejkrásnějších oblastí pohoří Nízkých Taur. Ideální vysokohorský terén s pěšinkami, kde se střídají travnaté oblé vrcholy s vysokými a majestátními žulovými štíty.

TERMÍNY:  magické dny v doprovodu vodopádů, říček, řek a jezer

14.7. - 17.7. 2021 :-)
obsazeno

23.9. - 26.9. 2021 3 volná místa
oblíbená jezírka přidávám další termín na ukončení alpské sezóny


Holky, které se vloni poznaly na salaších, letos opět spojily své touhy zažít syrovou přírodu a společné žití v chatovém lágru :-)


Letošní letní jezírka byla opravdu výjimečná. Horalky okusily svoje první vysokohorské převýšení v kamenitém terénu s nestabilním počasí v zádech. Přesto nechyběl optimismus a hlasitý smích. Chaty byly poloprázdné a my užívaly jiného světa včetně gastronomického zážitku, občas kroupy do hlavy v doprovodu hromů. Z bot se nám stalo průtokové potrubí.
Z komfortní zóny jsme vystupovaly často, až jsme ty pláštěnky začaly mít rády. Díky pravidelnému přísunu vodního toku, jsme nemusely vyhledávat sprchu a naše tělo krásně omládlo  :-)

Statečné horalky si čistily hlavu v horách, prostě jen "BYLY" a to je to nejkrásnější, co se člověku může stát.
Nechtělo se nám jet domů, nechtělo.

Děkuju holky za obohacení svého života vámi a přírodě za to, že nám i při tomto turbolentním počasí ukázala své krásné horské štíty a plno vodopádů.
V neposlední řadě děkuju chatařům, kteří mým horalům každý rok zaručují příjemné chvíle pod jejich střechou.

RadkaPrvní den si od parkoviště (1000 m n. m.) vyšlápneme na Gollinghütte do výšky 1643 m. Chata se nachází na konci údolí, kde ji obklopují žulové štíty vrcholů, tolik typické pro tuto oblast. Na ní přespíme a nabereme síly na druhý den. Pohodová chůze cca 2,5 - 3 hod.

Druhý den se po snídani vydáme do již zmiňovaného jezírkového ráje. Při stoupání se budou střídat travnaté pěšinky s kamenitými. Narazíme i na kratičké úseky, kde vám bude na pomoc ocelové lano. Při výstupu se nám otevřou famózní výhledy na nejvyšší horu Nízkých Taur Hochgoliing s jeho 2863 metry a dále pak na nedaleký vápencový masiv Dachstein 2995 m, nejvyšší vrchol spolkové země Štýrska a Horního Rakouska.

Cestou vystoupáme na vrchol jménem Greifenberg, výsoký 2618 m. Z vrcholu již uvidíme kotlinu s horskými jezírky v pozadí s masívem Dachstein. Vášniví fotografové si tu přijdou na své. Při sestupu nás opět nemine kratičký exponovaný úsek, jištěný ocelovým lanem. Za odměnu si pak u jezírek odpočineme a nasajeme atmosféru tohoto vzácného a jedinečného místa. Pochod nám zabere cca 7 hod.

Následuje sestup k chatě Preintalerhütte 1657 m, kde přenocujeme další dvě noci. Čeká na nás přátelská až domácí atmosféra včetně výtečné kuchyně. Poloha a okolí chaty je nezapomenutelným zážitkem a odpočinkem.

Třetí den pojmeme odlehčeně a vydáme se za dvěma "nedělními" jezery, ukrytými jako dva zapomenuté poklady nedaleko chaty. I tady si můžete vyzout pohorky a v horkém letním dnu se příjemně zchladit. Výlet k jezírkům tam a zpět cca 4 hod. Zbytek volného času možný odpočinek u chaty či další procházka dle domluvy.

Čtvrtý den následuje sestup k autu příjemnou širokou cestou v doprovodu říček a vodopádů v krásné soutěsce! Nebude chybět malebné jezírko se salašemi. Odjezd do ČR cca v poledne.

 • Výlet je středně těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti červené směrovky). Fyzicky ostřílení být nemusíte, ale fyzická kondice je zde předpokladem. 

 • Převýšení:
  1. den nahoru 600 m  dolů 10 m,
  2. den nahoru 1000 m dolů 1000 m,
  3. den nahoru 660 m dolů 670 m,
  4. den nahoru 90 m dolů 670 m

 • Vhodné pro alpské začátečníky jako seznámení s alpským terénem a převýšením.

"Klafferkessel" 

4 400 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu

ubytování osoba/noc + dokoupení polopenze (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ.

Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA. 

Gollinghütte     12 EUR (členové alpenverein 8 EUR), + polopenze cca 25 EUR = 37 EUR
Preintalerhütte 12 EUR (členové alpenverein 8 EUR),  + polopenze cca 25 EUR = 37 EUR
Preintalerhütte 12 EUR, (členové alpenverein 8 EUR),  + polopenze cca 25 EUR = 37 EUR

Útrata během dne: Pivo 4 EUR, KÁVA 3,50 EUR, KOLÁČ 3,50 EUR, ČAJ 3 EUR. 

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, České Budějovice.

Klafferkessel