"Klafferkessel" klasika v nabídce...

Tato jedinečná oblast ve vysokohorském terénu s jezírky a jezery je právem označována za jednu z nejkrásnějších oblastí pohoří Nízkých Taur. Ideální vysokohorský terén s pěšinkami, kde se střídají travnaté oblé vrcholy s vysokými a majestátními žulovými štíty.

TERMÍNY:  magické dny v doprovodu vodopádů, říček, řek a jezer

27.7. - 30.7. 2023První den si od parkoviště (1000 m n. m.) vyšlápneme na Gollinghütte do výšky 1643 m. Chata se nachází na konci údolí, kde ji obklopují žulové štíty vrcholů, tolik typické pro tuto oblast. Na ní přespíme a nabereme síly na druhý den. Pohodová chůze cca 2,5 - 3 hod.

Druhý den se po snídani vydáme do již zmiňovaného jezírkového ráje. Při stoupání se budou střídat travnaté pěšinky s kamenitými. Narazíme i na kratičké úseky, kde vám bude na pomoc ocelové lano. Při výstupu se nám otevřou famózní výhledy na nejvyšší horu Nízkých Taur Hochgoliing s jeho 2863 metry a dále pak na nedaleký vápencový masiv Dachstein 2995 m, nejvyšší vrchol spolkové země Štýrska a Horního Rakouska.

Cestou vystoupáme na vrchol jménem Greifenberg, výsoký 2618 m. Z vrcholu již uvidíme kotlinu s horskými jezírky v pozadí s masívem Dachstein. Vášniví fotografové si tu přijdou na své. Při sestupu nás opět nemine kratičký exponovaný úsek, jištěný ocelovým lanem. Za odměnu si pak u jezírek odpočineme a nasajeme atmosféru tohoto vzácného a jedinečného místa. Pochod nám zabere cca 7 hod.

Následuje sestup k chatě Preintalerhütte 1657 m, kde přenocujeme další dvě noci. Čeká na nás přátelská až domácí atmosféra včetně výtečné kuchyně. Poloha a okolí chaty je nezapomenutelným zážitkem a odpočinkem.

Třetí den se vydáme na výlet ke dvěma "nedělním" jezírkům. Tento den bude odpočinkový, půjdeme s prázdným batohem, nocleh strávíme na stejné chatě. Kdo bude znaven po předchozím dnu, může zůstat sám se sebou celý den na terase chaty nebo položen v trávě :-) 

Čtvrtý den následuje sestup k autu příjemnou širokou cestou v doprovodu říček a vodopádů v krásné soutěsce! Nebude chybět malebné jezírko se salašemi. Odjezd do ČR cca v poledne.

 • Výlet je střední náročnosti (viz stupně obtížnosti červené). Fyzická kondice, jistý krok a absence strachu z výšek je zde předpokladem. 

 • Převýšení:
  1. den nahoru 600 m  dolů 10 m,
  2. den nahoru 1000 m dolů 1000 m,
  3. den nahoru 400 m dolů 400 m,
  4. dolů 670 m

 • Vhodné pro začátečníky v alpském terénu i pro pokročilé, kteří si chtějí den odfouknout.

"Klafferkessel" 

5 200 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu

ubytování osoba/noc + dokoupení polopenze (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ. Ceny 2022.


Gollinghütte     20 EUR (členové alpenverein 12,50 EUR), + snídaně 12 EUR + večeře výběr z lístku 
Preintalerhütte 20 EUR (členové alpenverein 12,50 EUR),  + snídaně 12 EUR + večeře výběr z lístku
Preintalerhütte 20 EUR, (členové alpenverein 12,50 EUR),  + snídaně 12 EUR + večeře výběr z lístku

Útrata během dne: Pivo 5 EUR, KÁVA 4 EUR, KOLÁČ 5 EUR, ČAJ 4 EUR. 

DOPRAVA: Individuálně

Klafferkessel